fbpx

Elektrostatik Filtre

İyonlar ile duman yok

Elektrostatik filtre ile iyon yüklü akımlarla dumanı hapsedin

Hızlı Kurulum

İhtiyacınız olan m3 hesaplamalarımız ile tüm elektrostatik filtre sistemi anahtar teslim kuruluyor

çevre dostu

Tüm dumanlar artık yok olacak. Ayrıca Karbon Filtre desteğiyle kokular da yok oluyor

çözümler

mutfak havalandırma

Mutfak ve Yemekhane Havalandırma Çözümleri

Koku ve dumanı yok edin

Artık Izgara ve diğer yağ/koku barındıran işlemlerinizi gönül rahatlığıyla yapın

Şeflerin tercihi

Ayrıca Şef ve diğer mutfak çalışanlarınıza rahat nefes alabileceği bir ortam sağlayın

Elektrostatik Filtre Sistemi Nedir ? Nasıl Kullanılır? Neden Tercih Edilmelidir?

Elektrostatik Filtre sistemi işletmeniz için gerekli olan tüm duman yok edici sistemi barındırır. Bir diğer adıyla dünyada ESP Electrostatik Precipitator Systems olarak da bilinmektedir.

Firmanızda duman, koku, yağ ve diğer dışarıya tahliye edilen atık çıktılarınız varsa, duman ve kokuyu dışarıya direkt temiz hava halinde çıkaran bu sistem çok kullanışlı ve çok amaçlıdır. Elektrostatik Filtre sistemi genellikle mutfak, restaurant, cafe , yemek pişiricileri, yağlı kesim yapan atölyeler, metal işleme prosesleri, diğer buhar ve toz çıkaran tüm işlerde bu tür kurum, koku ve yağları absorbe etmek için kullanılmaktadır.

Bu sistem pozitif ve negatif yüklü parçacıklara sahiptir. İoniser ve kollektör hücre içerisinde 14kW ve 7 kW arasında çalışmaktadır. Ayrıca sahip olunan bu sistemde, yüksek voltaj dönüştürücü beyin, iyonları çoğaltıcı kolektör, ön yağ filtreleri ve hücre adı verilen kabin bulunmaktadır.

Elektrostatik filtre tek başına kullanmak mümkün değildir. Belirttiğimiz bu parçaların bir araya gelmesi ile oluşurken, aynı zamanda havayı da geçirecek olan bir aspiratör bulunması gerekmektedir. Bu aspiratör tipi genellikle hücreli aspiratör veya salyangoz fan olmaktadır. Hücreli aspiratörün içerisinde hava akışını sağlayacak olan sık veya seyrek kanatlı fan bulunmaktadır. Bu da aynı zamanda işletmenizde yapmış olduğunuz iş ve ortamda bulunan partiküllere göre belirlenmektedir. Hücreli aspiratör neye göre belirlenir öğrenmek için Havalandırma Nedir yazımıza bakın.

Belirlenen 1 saat içerisinde aspiratörden geçecek havanın debi (m3) hesabına göre aynı oranda elektrostatik filtre debisi (m3) hesaplanır. Bu da örneğin 5000 m3/h gibi sonuçlar vermektedir. Hücreli aspiratör ile elektrostatik filtre eklenirken elbette bir basınç kaybı olacaktır fakat, fanı veya motor devrini büyüterek bu basınç kaybı eşitlenebilmektedir.

Elektrostatik Filtre Sistemi Nasıl Çalışır ? 

Tüm bu açıkladığımız sistemler sadece duman yok edici sistemdir. Ayrıca aktif karbon filtre ile de kokuyu yok etmekteyiz. Bu da karbon filtre kabini, elektrostatik filtre kabini ve aspiratör kabini üçlüsü ile sonuçlanarak yağ ve koku yok edici sistem hazır hale getirilmiş olacaktır.

% 99 Koku, Yağ ve Duman Yok Edin

  • Yok edilen koku ve dumanlar ile işinize odaklanın
  • Koku ve duman yönetmeliğini yerine getirmiş olun
  • Yangın yönetmeliğine göre hizmet ve üretiminize devam edin
  • Yağ ve kurumlardan meydana gelecek yangın riskini %85 azaltın
  • Reküperatörü tıkanmayan tasarruflu bir sistem ile işiniz uzun ömürlü
  • Düşük basınç kaybı ile mevcut fanınızdan tam verim alın
  •  

Saltan Mühendislik olarak tüm bu sistemi üretim, kurulum, montaj ve periyodik bakımlar ile bir bütün olarak anahtar teslim hizmet vermekteyiz. İhtiyacınız olan elektrostatik filtrenin yanında, hücreli aspiratörü, kanalları, davlumbazları, ara bileşen ve fittingsleri ve diğer tüm mevcut havalandırma sisteminiz Saltan Mühendislik’ten!

Uluslararası prensipleri de görmek isterseniz tıklayın

Call Now Button
× Saltan Whatsapp