Havalandırma Kanalı
Havalandırma Kanalı

Havalandırma Kanalı

HAVALANDIRMA KANALI

HAVALANDIRMA KANALI FİYATLARI NEYE GÖRE BELİRLENİR ?

Havalandırma Kanalı Fiyatları Saltan Mühendislik üretim atölyesinde üretilmekte olup, rulo sacın m2’si üzerinden emek ve işçilik eklenerek fiyat belirlemesi yapılmaktadır. Sektördeki diğer firmalara ve havalandırma atölyelerine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Kanallar yuvarlak, kare ve dikdörtgen olarak üç çeşit üretilmektedir. Sadece kanalların/boruların üretimi yapılmamakla birlikte, aynı zamanda bir sonraki kanala eklenebilmesi için kenetlerin de belirlenmesi şarttır. Ayrıca bir havalandırma kanalı üretilirken dirsekler de özel siparişler ile üretilmektedir.

Saltan Mühendislik üretim atölyesinde üretilen kanalların her birisi havalandırma sektöründe kullanılabilecek türden kanallardır. Galvaniz denmesinin sebebi de hammaddesinin çinko ağırlıklı olmasındandır. Galvaniz kanallarda paslanma garantisi verilmez, paslanmaya engel olabilmek için paslanmaz kanallar tercih edilmelidir. Paslanmaz kanallar ile galvaniz kanallar arasındaki fiyat farkları elbette ki vardır.

Havalandırma Kanalları ‘nın bir de kalınlıkları belirlenmelidir. Bu kalınlıklar genellikle ortalama 0,30 mm ile 0,90 mm arasında değişmektedir. Saltan Mühendislik olarak bizler genellikle 0,50-0,70 mm arasındaki sacları kullanmaktayız.

HAVALANDIRMA KANALI UZUNLUKLARI NEYE GÖRE BELİRLENİR ?

Saltan Mühendislik olarak proje bazlı çalışmalarımızda genellikle projeye uygun çalışmalar yürütsek de, teorinin dışında pratikte de kesinlikle keşif için sahada rol almaktayız. Çünkü her ne kadar proje üzerinde hesaplamalar yapılsa da, sahadaki uygulama tarafında karşılaşılacak değişiklikleri kesinlikle önceden belirlemek gereklidir.
Kısaca havalandırma kanalı uzunlukları hesaplanırken varsa proje üzerinden de olmak üzere, genellikle sahadaki keşif sonucunda uzunluklar belirlenmektedir. Bu sayede de kabaca fiyatlar ortaya çıkmaktadır.
Hali hazırda havalandırmaya sahip olan firmalar teknik veya yıpranmaya bağlı arızalar sonucunda Saltan Havalandırma ile iletişime geçtiğinde keşfe gelmeden önce arızanın kaynağı aspiratör ve genel sistemin fotoğraflarını sizlerden talep etmekteyiz. Bu fotoğrafları Whatsapp veya e-posta yoluyla bizlere iletebilirsiniz.
Kanal üretmek için aslında Saltan Mühendislik sizlerin tüm havalandırma ihtiyaçlarınızda iş teslim süresi dahilinde üretim yaptığında, sizlere özel bir havalandırma sistemi üretmiş olmaktadır.

Eğer kanal sistemi veya firmanıza havalandırma sistemi ihtiyacınız mevcutsa, keşif formu veya hızlı fiyat teklifi formu doldurabilirsiniz.

Temiz bir havada mutlu bir çalışma dünyanızın olması dileğiyle, sevgiler! Saltan Mühendislik

Havalandırma sistemlerinde kanal hesaplama, basınç kayıpları ve sürtünme durumları gibi teknik detayları da öğrenmek isterseniz bu sunumu inceleyebilirsiniz: KANAL HESABI SUNUMU

Bir cevap yazın